Čchi-kung

20181111_145557
Qigong je tradiční čínské cvičení staré tisíce let. Můžeme díky němu posílit své zdraví, soustředění, zlepšit kvalitu pohybu, podpořit léčbu onemocnění.
Je jednoduché a naučí se ho každý, ať dítě, muž z posilovny, žena na mateřské, člověk z kanceláře, pán, co chodí o berli, či žena ležící několik let na posteli.
S cvičením čchi-kung (qigong) jsem začínala ve svých 16 letech. Hledala jsem cestu, jak najít nějaký svůj klid, soustředit mysl. V té době jsme měli tátu v nemocnici a byl to vcelku emoční fičák. Cvičení mě bavilo, byl v něm klid, hra s energií, kterou mě učitele vedli směrovat k léčení.Postupně jsem cvičení rozvíjela a začala se více soustřeďovat na práci se statickými pozicemi, které jsou léčivé. Více o mém studiu cvičení níže.
larry
Chcete se cvičení naučit?
Dělám individuální lekce spojené s fyzioterapeutickým ošetřením. ať už se cvičení nějakou dobu věnujete (qigong, tai ji, bojové sporty,…) , nebo chcete začít, přijďte klidně na konzultaci a ošetření.
Sleduji postupně mnoho let, jak tělo fungujea stejně mu ani z  daleko nerozumím. Ale mohu vás naučit triky, jak zapojit hluboké svaly trupu, bránici, pánevní dno, proto aby vám vaše cvičení lépe fungovalo.
Kde: Převážně funguji na Sedlčansku, Volejte 607 6444 453
Skupinové semináře: Doporučuji sledovat qigong-pro-zeny.cz, jsou tam i akce pro muže, nebo facebook, nebo mi rovnou pište sms.:)
20181111_144929Kde jsem se učila?
Cvičila jsem tai ji a qigong s Luďkem Preizlerem ve Voticích, pak u Mydlíka a Gábiny Zoubkové ve škole Zlatý kopec učitele Tomáše Nowakowskeho.
Potkala jsem čínského učitele Bai Yun Qiao, co učil léčení energií a učil nás několik let techniku Qigong Tuina.
Pozdějí jsem si udělala učitelský certifikát u učitelky Daisy Lee, předávající qigongu léčící ženy a jejich onemocnění.
Se vším se začala pracovat léčebně s lidmi.  Vystudovala fyzioterapii, dokončila Institut tradiční čínské medicíny v Praze.
pet 15
Nyní jsem zakotvila jsem svojí praxí qigongu u Vlastimila Kroupy a praxí Nei Gongu.
Více o cvičení Čchi-kung (dále už jen Qigong dle tradičního psaní):
Qigong – Cvičení pro každého nezávisle na věku či schopnostech
Qigong speciálně pouze pro ženy
Qigong pro vozíčkáře

 


 
 
 

Comments are closed