Qigong pro ženy

  Žena jako zářící lotos

Tělo ženy skrývá různá tajemství. Můžeme poznat mnoho sestav cvičení qigong (čchi-kung). Ale jen občas v nich je možné objevit prvky hodicí se pouze pro ženy. Proto vznikl systém cvičení, který jsem se naučila a nyní ho ženám v České republice předávám. Je to systém Qigong zářícího lotosu (Radiant Lotus Women´s Qigong).

Kurzy, termíny a mnoho dalšího najdete na www.qigong-pro-zeny.cz

Nyní od prosince pravidelně cvičíme každý čtvrtek od 20:00-21:30 v Praze – www.zenskelazne.cz

picture-2340
S qigongem a tai ji jsem začala v roce 2007. Čas pokračoval a já potkávala zajmavé učitele a směry. Po několika letech jsem uvnitř sebe slyšela volání – chci cvičit Qigong zaměřený pro ženy. Neznala jsem nikoho, kdo by takové cvičení dělal, tak jsem otevřela moudrou knihu internetovou a po chvilce našla učitelku Daisy Lee. Nebylo jinak, než že za ní bylo třeba jet a učit se od ní:)

Qigong zářícího lotosu pro ženy

Jedná se o sestavu automasáží, stimulace akupresurních bodů, Tibetské zvukové cvičení, sestavu Lotos vyrůstající z vody a další cvičení, která působí pozitivně na ženský organismus.
Systém sestavila Daisy Lee, krásná čínská žena z Hawaie. Jezdí po celém světě a učí toto cvičení.

daisy

účinky cvičení

  • harmonizace hormonálního systému (menstruační bolesti, menopauzální diskomfort,…)
  • podpora léčby a léčba: cysty, myomy, zatvrdliny prsou, nádory apod.
  •  ztotožnění se s vnitřní ženou a svojí krásou
  • uvolnění zablokovaných emocí, pochopení sama sebe , …
Odpovědi, jestli je cvičení vhodné pro nastávající maminky, ženy s rakovinou prsu apod, a zkušenosti žen se cvičením najdete zde:
 ženský kruh-nejen o cvičení
 pro mladší generaci vznikl projekt Qigong pro dospívající dívky do škol

Proč je Čchi-kung zářícího lotosu pouze pro ženy?

Počátky menstruačního cyklu, těhotenství (pokud přijde), menopauza a moudrá léta stáří – to vše jsou mezníky v životě ženy. Změny jsou nevyhnutelné a přirozené, přesto je poměrně často stresující vidět naše těla, jak se věkem mění. Pokud se naučíme na sebe dívat s milujícím přijímáním během těchto klíčových přechodových období, uvědomíme si, že je možné najít vnitřní mír, radost a smíření i přes životní změny.
Učení důvěřovat „ženské intuici“ a vyladit svou vnitřní citlivost může být velkým darem. Nezávisle na věku nám tyto kvality mohou pomoci přejít období změn s pružností, přizpůsobením se a vnitřní silou.
Ve světě kde je přirozené dělat vše rozumem, prakticky a s určitou formou bývají vnitřní kvality jemnosti, abstraktivního tvoření a intuitivního jednání opomíjeny. Díky Čchi-kungu žářícího lotosu, můžeme přijmout a ctít dar být ženou. Důležité pro nás je výběr kvalitního jídla a pití, přesměrování myšlení k pozitivu, vytvoření životních afirmací i záměrů a důvěra, že můžeme vnitřně podpořit naši rodinu a přátelé, aniž bychom se samy cítily vyčerpané. Díky Čchi-kungu zářícího lotosu se dokážeme postavit do vlastního světla, stát v něm a zářit na všechny okolo, aniž bychom o to nijak zvlášť usilovaly, září to samo :)
Zejména pro ženy mohou hormonální a emoční stresy znamenat nahromadění disharmonií v těle, které později mohou vést k onemocněním neboli ne-mocem jako menstruační bolest, bulky v prsu, cysty, nádory a další. Čchi-kung zářícího lotosu je obzvláště cenný se naučit, protože mnoho žen má tendenci skladovat energií emocí v prsou a pohlavních orgánech, místech, která jsou tak citlivá a zranitelná a přitom natolik silná, že dávají nový život ostatním.
V jedné z posledních statistik v Americe se odhalilo, že jedna z 8 žen ve vyspělých populacích mají rakovinu prsu, Čchi-kung zářícího lotosu může hrát zásadní roli v podpoře žen v prevenci a komplexní léčbě těchto „ženských nádorových onemocnění“ jako cvičení podporující uvolnění zablokované energie v ženském těle, během stále se zvyšující relaxace, omlazení a odolnosti k nemocem.
Čchi-kung zářícího lotosu je ženský program posilující zdraví, který nabízí praktickou medicínu – méně prostředků  pro lepší zvládání změn, které jsou přirozenou součástí života žen. Program v ideálním případě nabízí možnost oživení zdraví bez závislosti na lékách nebo nutnosti operace, ale také podporuje rychlejší zotavení se, pokud jsou tato opatření nezbytná.
Je to celostní program, jedná se o psychosomatický přístup, který ženy vede k tomu, aby o sebe pečovaly. Jemné cvičení dovoluje energii čchi volně proudit v energetických kanálech – meridiánech a současně pomáhá snížit stres. V souhrnu je přes 70% nemocí zapříčiněno stresem, čchi-kung může být efektivním katalyzátorem, protože při něm člověk prožívá vnitřní klid, přirozený stav mysli i těla, celkově si tedy organismus může odpočinout.
Daisy Lee, čínské ženě která žije na Hawaii byl předán tibetskými, čínskými a západními učitelkami a učiteli pro podporu v dosažení optimálního zářícího zdraví. Já, Petuka a moje mamka Jana jsme byly na certifikačním semináři s Daisy v Polsku v roce 2012. Věřím, že cvičení může pomoci nejen k uvědomění naší osobní cesty, ale i prozářit život lidí, kteří jdou po cestě s námi. Vždy je třeba začít u sebe:)
Během semináře budete mít možnost do tohoto systému proniknout hlouběji. Některé prvky se naučíte hned, jiné potřebují více opakování, abyste si je zapamatovaly. Co je ale důležité, užijeme si radost a sílu ženské energie ve skupině, vzájemnou podporu a pochopení.
Objevíte dary léčení a také místa na vašem těle, které si o něj žádají.
Zvány jsou všechny ženy, které chtějí sdílet kruh v radosti, svobodě a objevování.
Nikdo vám nemůže zaručit, že se díky Čchi-kungu zářícího lotosu nebo jiné formě čchi-kungu uzdravíte z nemoci…ale většina praktikujících cítí velký smysl ve vnitřním míru a harmonii a pozitivním posunu ve vnímání svého života. Mnoho žen pozitivně ovlivnily svůj menstruační cyklus, zmenšily nebo zcela odstranily zatvrdliny a cysty v prsou, návaly horka, bolest nebo nepohodlí menopauzy a stvořily harmonické vyladění ženského těla díky pravidelné praxi.
Věřím, že pokud čelíte nějaké zdravotní výzvě nebo si přejete vylepšit celkové zdraví, poznáte, že pravidelná praxe těchto jednoduchých cvičení bude přínosem a požehnáním ve vašem životě, tak jako se to stalo i v mém.